Autism Core Skills

Ücretsiz Eğitim Uygulaması
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 724
  • Version 5.0.1
  • Dil İngilizce
  • Firma AssistiveWare
Autism Core Skills, iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tabletler için ücretsiz olarak indirilip kullanılabilen eğitim üzerine tasarlanmış bir Otizm temel beceri uygulamasıdır.

Uygulama, otizm uzmanları aracılığı geliştirilen bir eğitim uygulaması. Austsm Core Skills, otizmli çocukların üst seviye özelliklerini fark etmelerini sağlamak amacıyla tasarlandı. Uygulama çocuklara akademik ve sosyal özellikler kazanmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Austism Core Skills uygulaması, matematik becerileri, dersler, şekiller, ifade etme, metin okuma ve renkler gibi bir çok becerileri kapsıyor. Bunun yanında iki kişilik sosyal dersler, iletişim becerileri gibi çok yönlü iletişimi kapsayan bir uygulama olarak kullanılıyor.

Uygulama bünyesinde çocuklara öğretici oyunlar oynama imkanı veriliyor. Bu oyunların temel amacı içerisinde öğrencilerin paylaşma ve kuralları takip etme becerisinin öğrenmesi amaçlanıyor. Uygulamanın güzel olan özelliklerinden biri farklı temalar içeriyor olması. Temalar sayesinde çocukların becerileri eğlenceli şekilde öğrenmesi ve sıkılmaması sağlanıyor. Tren, hayvanlar, spor gibi birbirinden farklı bir çok tema bulunuyor. Çocukların öğrenecekleri derslerin seviyesini seçme şansı bulunuyor. Böylece her çocuk kendi düzeyine göre başlayıp arttırarak dersleri öğrenmesi sağlanıyor. Çocukların öğrendikleri beceriler, dersler, konular uygulamaya otomatik olarak kaydediliyor. Bunun yanı sıra uygulamaya kaydedilen veriler kolaylıkla paylaşılabiliyor. Ayrıca bu veriler yine kolaylıkla basılabiliyor.

 

Autism Core Skills indir